SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Ytterfoder 5475717
nr 547 5717
Ytterfoder
nysilver, längd: 27 (slitage)
Utrop:
100 kr
Såld:
400 kr
måndag 20 oktober 2008
kl 16:23:42
150 kr
200 kr
350 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.